Jak przeprowadzić firmę za granicę?


Szybka niezobowiązująca bezpłatna WYCENA

Przejdź do wyceny onlinemyszka

Jak przeprowadzić firmę za granicę?

Przeniesienie firmy do innego miasta lub przede wszystkim kraju to może być bardzo ciężkie zadanie. Trzeba przecież zadbać o wszystkie meble, sprzęty elektroniczne oraz przede wszystkim dokumenty, aby nie uległy uszkodzeniu lub się zgubiły. Dlatego dziś damy Wam kilka rad jak bezpiecznie przeprowadzić się za granicę.

Co należy zrobić podczas przeprowadzić firmę za granicę?

Po pierwsze i najważniejsze – zajmij się sprawami urzędowymi oraz powiadom kontrahentów o zmianie adresu. W przypadku urzędów masz na to termin do 7 dni. Jeśli jednak jesteś firmą jednoosobową to jedyne co musisz zrobić to zaktualizować dane w CEIDG. Jeżeli Twoja firm to spółka handlowa to musisz zgłosić zmianę adresu w rejestrze KRS. Na końcu pamiętaj też bezzwłocznie zawiadomić dostarczycieli mediów… no i zmień swoje dane teleadresowe w mediach społecznościowych i wizytówce Google Moja firma, aby nie wprowadzać w błąd klientów.

Inną istotną kwestię jest odpowiednie zaplanowanie transportu i samej przeprowadzki, aby nie wprowadzić niepotrzebnego chaosu. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule o typowych błędach w przeprowadzkach, do którego lektury serdecznie zapraszamy.

Firma DP Service oferuje bardzo różnorodną ofertę usług przeprowadzkowych za rozsądną cenę. Serdecznie zapraszamy do naszego kalkulatora cenowego, aby się o tym przekonać.

Powrót do bloga


Ile kosztuje przeprowadzka?

Cennik przeprowadzki dostępny podczas wyceny online.