Jak w sposób ekologiczny spakować paczkę?


Szybka niezobowiązująca bezpłatna WYCENA

Przejdź do wyceny onlinemyszka

Jak w sposób ekologiczny spakować paczkę?

Jesteś osobą, która na co dzień dba o środowisko? To bardzo dobrze! W obecnych czasach jest to bardzo ważne. A wiesz, że również podczas przeprowadzki można dbać o nasze otoczenie i środowisko, a przy okazji przeprowadzić się w sposób oszczędny? Chcesz wiedzieć Jak w sposób ekologiczny spakować paczkę? Czytaj dalej!

Opakowanie

Jak spakować ekologicznie nasz sprzęt? Najlepiej wykorzystać do tego kartony, w których schowany był sprzęt kiedy go kupowaliście. Oczywiście, może być to problem, ponieważ nie każdy z nas je przechowuje. Jeśli nie masz kartonów, możesz iść do sklepu i spytać się czy mają jakieś, ponieważ często w takich miejscach pozostaje nadmiar kartonów po codziennych dostawach towarów.

Wypełnienie

Czym najlepiej wypełniać nasze pakunki, aby było to ekologiczne? Zamiast korzystać z folii bąbelkowych, lepiej do tego wykorzystać np. stare gazety, wiór drewniany, pocięte kawałki kartonu, resztki tkanin, a nawet ścinek z niszczarki. Możesz też skorzystać z:

  • wypełniaczy wykonanych z folii polietylenowej – ich zaletą jest to, że można je w 100% poddać recyclingowi
  • wypełniacze pochodzenia roślinnego – ich zaletą jest, że ulegają naturalnemu rozkładowi w ciągu max 5 lat. Staje się to dzięki wodzie oraz powietrzu.

Jeżeli chcesz skorzystać z folii bąbelkowej lub folii stretch, sprawdź czy te konkretne typy folii mogą być poddane recyclingowi.

Jeśli planują Państwo przeprowadzkę to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Przewozimy na terenie Wysp Brytyjskich oraz krajów Unii Europejskiej.

Powrót do bloga


Ile kosztuje przeprowadzka?

Cennik przeprowadzki dostępny podczas wyceny online.